Suriye'de dağıtılan yardım poşetlerinde dikkat çeken yazı

374 izlenme 01 Aralık 2016
Reklamlar
Halep'te Yardım Poşetlerinde 'Rusya Sizinle' Mesajı

Suriye'nin kuzeyindeki Halep'te hafta sonundan bu yana şiddetlenen çatışmalar, dün onlarca kişinin ölümüne yol açtı. Cub el Kubbe semtinde hava saldırısına hedef olan sivillerin cesetleri sokaklara saçıldı.

Rejimin ele geçirdiği bölgelerden göç eden sığınmacı grubu, daha güvenli bir yere ulaşmak için bavullarıyla kaçmaya çalışırken yine rejim tarafından vuruldu.

RUSYA VE SURİYE BAYRAĞI BİR ARADA

Kaçmayı başaranların hali de perişan. Uluslararası haber ajansları, bölgeden sivillerin yiyecek yardımı almak için birbirini ezdiği fotoğraflar geçiyor. Fotoğraflarda dikkat çeken ayrıntı ise, dağıtılan yardım poşetlerinin üzerinde Rusya ile Suriye bayrağının birlikte yer alması ve Rusça yazılar olması. Dağıtılan yardım paketlerinde Rusça, "Rusya sizinledir" yazması tepki gördü.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Barış Atay, Evet oyu için video çeken futbolculara cevap verdi Hüsnü Mahalli, Acaba AKP'nin Halep'te kurtarmak istediği cihatçıları ifşa ettiği için mi tutuklanmak isteniyor? Bülent Arınç'dan Eski Yol Arkadaşı Erdoğan'a Ağır Laflar Söyledi Mannequin Challenge Akımıyla Coştukça Coşan İnsanlar