Suriye'de dağıtılan yardım poşetlerinde dikkat çeken yazı

332 izlenme 01 Aralık 2016
Reklamlar
Halep'te Yardım Poşetlerinde 'Rusya Sizinle' Mesajı

Suriye'nin kuzeyindeki Halep'te hafta sonundan bu yana şiddetlenen çatışmalar, dün onlarca kişinin ölümüne yol açtı. Cub el Kubbe semtinde hava saldırısına hedef olan sivillerin cesetleri sokaklara saçıldı.

Rejimin ele geçirdiği bölgelerden göç eden sığınmacı grubu, daha güvenli bir yere ulaşmak için bavullarıyla kaçmaya çalışırken yine rejim tarafından vuruldu.

RUSYA VE SURİYE BAYRAĞI BİR ARADA

Kaçmayı başaranların hali de perişan. Uluslararası haber ajansları, bölgeden sivillerin yiyecek yardımı almak için birbirini ezdiği fotoğraflar geçiyor. Fotoğraflarda dikkat çeken ayrıntı ise, dağıtılan yardım poşetlerinin üzerinde Rusya ile Suriye bayrağının birlikte yer alması ve Rusça yazılar olması. Dağıtılan yardım paketlerinde Rusça, "Rusya sizinledir" yazması tepki gördü.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İneği Kaybolan Adam Ormanda İneğini Ararken Karşılaştığı Manzara Karşısında Şoke Oldu Koyunlardan biri çobanı pert etti, sonra hep beraber bakın ne yaptılar Ömer'in yüzünü güldüren Mehmet Hoca kahraman oldu İsmail Küçükkaya Melih Gökçek'i Canlı Yayın'da Rezil Etti....